ترمه 1 × 1 حسینی یزد طرح صنم کد531

محصول جدید

رومیزی ترمه مربع 1*1 ابریشم طرح صنم کد 531 از برند حسینی یزد با تراکم 5 رنگ

این مدل تمام شده است

تولیدکننده

موجود شد اطلاع بده

ترمه حسینی یزد

ترمه از دیرباز در ایران با ترکیبی از اصالت و ظرافت طراحی در بافت خود از اقلام ارزشمند در خانه هایمان به حساب می آید و در سایر کشور ها دارای طرفداران بسیاری می باشد. با پیشرفت تکنولوژی صنعت ترمه بافی برای حفظ اصالت خود همگام با مدرنیته شدن و استفاده از دستگاه های روز برای حفظ ظرافت بخش هایی از تولید را به دست توانگر تولید کننده گان می سپارد.

ترمه حسنی یزد، شناسنامه و تاریخ تولیدآن بر روی پارچه بافته می شود.

طرح صنم ترمه حسینی یزد 

این طرح پنج رنگ شامل ترنجی دایره ای در مرکز است که به دلیل وجود دو گل شاه عباسی در بالا و پایین ترنج، در نگاه اول تداعی کننده طرح شیخ صفی می باشد. در متن این طرح زیبا انواع گلهای شاه عباسی، بته های برگی، قهر و آشتی، برهم سوار و ... بر روی پیچک های بلند و مارپیچ قرار گرفته اند که با پیچش این شاخه ها به هم متصل و مربوط می شوند. در چهارگوشه این طرح دو بته ی مادر بچه به صورت قهر و آشتی در حاشیه ای اسلیمی قرار گرفته اند که همراه با نقوش و پیچک های اسلیمی، جلوه بصری زیبایی به این طرح داده اند. فضای متن با سه ردیف حاشیه بزرگ و کوچک متشکل از بته های قهر و آشتی و گلهای ختایی زیبا، احاطه شده است.

این طرح به دلیل طراحی چشم نواز و رنگبندی خارق العاده به نام صنم (الهه زیبارو) نام گذاری شده است.


موارد استفاده

رومیزی، رو اپنی، قاب و سایر تزیینات

اگر به هنرهای سنتی ایرانی علاقه دارید یا به دنبال هدیه‌ای نفیس برای یکی از عزیزان‌تان هستید یا حتی میزی ساده در خانه دارید و د‌ل‌تان می‌خواهد تنوعی چشمگیر در دکوراسیون منزل‌تان ایجاد کنید، یک رومیزی ترمه می‌تواند شما را در این راه یاری رساند.

ترمه حسینی یزد
ایران
ترمه
100 × 100 سانتیمتر
رومیزی، رو اپنی، سایر تزیینات
مربع
ابریشم ویسکوز
5 رنگ
قرمز
ساتن تافته
مغزی دوزی

محصولات مشابه