آشنایی با معروف ترین طراحان دکوراسیون داخلی / بخش اول

آشنایی با معروف ترین طراحان دکوراسیون داخلی / بخش اول

آشنایی با معروف ترین طراحان دکوراسیون داخلی / بخش اول

طراحی دکوراسیون داخلی در واقع یک پله بعد از معماری داخلی است. طراحان دکوراسیون داخلی با کمک عناصر و المان هایی مانند لوازم منزل، تابلو، تغییر رنگ و ... از معماری داخلی شما به بهترین نحو استفاده می کنند. طراح با علم و خلاقیت خود محیطی می سازد متناسب با معماری داخلی و همینطور سلیقه ی کاربران.

این حرفه و هنر به دانش و تخصص ویژه ای نیاز دارد که افراد علاقه مند زیادی در طی سالیان گذشته و اکنون مشغول مطالعه و تجربه ی آن هستند. با رجوع به تاریخ، طراحانی به چشم می خورند که تاثیر بسیاری بر مسیر دکوراسیون داخلی گذاشته اند. بی شک با نادیده انگاشتن هر یک از این افراد فصل هایی از تاریخ را کنار گذاشته ایم که بدون آنها رسیدن به علم امروز امکان پذیر نبود.

در این سری مقاله ها طراحان تاثیرگذار و آوانگاردی را به شما معرفی می کنیم که از قرن بیستم تا به امروز تغییرات مثبتی را به خانه ها راه دادند. اگر طرفدار فضاهای روشن و شاد هستید این بخش را دنبال کنید تا با یکی از طراحان پر شور تاریخ آشنا شوید.

Elsie de Wolfe | السی دِ وُلـف

السی د ولف متولد 2 دسامبر 1865 بازیگر و طراح آمریکایی، یکی از شناخته شده ترین های این لیست است. به هر بخش تاریخ که رجوع کنید، هنرمندان و صنعتگران پیشرو و تجربه گرا هستند که نامی از خود به جا گذاشتند.

السی د ولف از طرحی که برای The Colony Club-کانون مختص زنان در شهر نیویورک- به انجام رسانده بود، شهرت بسیاری یافت. در این طراحی او از مبلمان حصیری و دیوارهای رنگ پریده و کاشی کاری برای کف سالن استفاده کرد. السی دی ولف اولین طراح زن بود که جسارت کنار گذاشتن سبک مجلل ویکتوریایی را داشت.

سبک ویکتوریایی، همانطور که از نامش پیداست مربوط به انگلستان است که تا آمریکا نیز رواج پیدا کرد. دکوراسیون ویکتوریایی سبکی اشرافی است، به همین دلیل مورد استقبال ثروتمندان و اشرافیون بود. ویژگی بارز آن استفاده از رنگ های تیره قرمز، قهوه ای و آبی تیره است. همچنین مبلمان در سایزهای بزرگ و با انحنای زیاد در این سبک بسیار به چشم می خورد.

السی د ولف تجملات را کنار زد و پرده های سنگین را با پارچه های سبک جایگزین کرد. رنگ های تازه و روشن را به چوب های تیره ترجیح داد و نور را به فضای داخلی راه داد. السی د ولف از طراحان سنتی بود اما خشکی ویکتوریایی را نداشت و به شور و نشاط در طراحی هایش شناخته میشد.

با طراحی های السی د ولف لوازم خانگی فرانسوی که قرن هجدهم مورد استفاده قرار می گرفت بار دیگر به خانه ها بازگشت و روح تازه ای به دکوراسیون داخلی بخشید. السی د ولف با اینکه پس از تحصیل به دربار ویکتوریا در لندن معرفی شده بود، سنت های آنان را کنار زد و پس از بازگشت به نیویورک از طراحان فرانسوی الهام گرفت و با تکیه بر اکسسوری ها و مبلمان فرانسوی، حرفه ی خود را جدی تر ادامه داد.

(مبلمان فرانسوی در زمان پیدایش مختص طبقه اشرافی بود اما بعدها در عصر لویی ها از ابزاری برای ساخت این مبلمان استفاده شد که افراد کم بضاعت نیز توانایی خرید آن را داشته باشند. با این حال مبلمان فرانسوی ظاهر اشرافی خود را حفظ کرده است و همچنان از آنها در دکوراسیون داخلی استفاده می شود. مبلمان فرانسوی بسیار ظریف و در عین حال شیک و با وقار هستند).

گرچه از نبود السی د ولف زمان زیادی می گذرد اما هنوز طراحان احترام زیادی برای کارهای وی قائل هستند. سبک او هنوز تازه است و شهرتش بین نسل ها می چرخد. آیا شما نشانه هایی از سبک و شیوه ی خاص این طراح را در دکوراسیون منزل خود یا اطرافیانتان دیده اید؟ به نظر شما آیا می شود از سبک او برای طراحی دکوراسیون منزل ایده گرفت؟

نظرات بازدیدکنندگان