خداحافظی با لکه ی قهوه

خداحافظی با لکه ی قهوه

خداحافظی با لکه ی قهوه

به دلیل محبوبیت نوشیدنی قهوه در میان طیف گسترده ای از افراد و کاربرد زیاد این نوشیدنی در محیط منزل و همچنین محیط های شغلی ، امکان ریختن آن روی سطوح و البسه بسیار بالا می باشد.

ما در این مقاله راهکارهای موثری جهت از بین بردن لکه قهوه برایتان شرح می دهیم تا با آسودگی خاطر و بدون استرس از نوشیدن قهوه ای دلچسب کمال لذت را ببرید.

 نگران ریختن قهوه روی لباس هایتان و فرش نباشید !

اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که عادت به نوشیدن قهوه به صورت روزانه دارید ، یادگیری نحوه از بردن لکه قهوه نیز امری کاربردی برایتان می باشد ؛ چون خواه و ناخواه ممکن است رخ دهد.

مطمئنا شما طیف گسترده ای از انواع شوینده ها و لکه برهای تخصصی را درون کابینت خود دارید ، اما اگر تمایل دارید از آسان ترین و کاربردی ترین روش ها جهت از بین بردن لکه ها آگاه شوید ، پیشنهاد می کنیم به مطالعه ی ادامه مطلب زیر بپردازید :

آب سرد :

متعجب نشوید! ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما طبق تحقیقات متخصصین مجربی که در کمپانی های بزرگ شوینده فعالیت دارند، با استفاده از آب سرد، به این طریق که از تمامی جهات لکه، شستشو صورت گیرد، بخش اعظمی از لکه های تازه قهوه کاملاً پاک می گردد.

 

سرکه :

طبق مطالعات و پژوهش های صورت گرفته، استفاده از سرکه می تواند برای از بین بردن لکه های قهوه بسیار موثر باشد. سرکه با توجه به دارا بودن اسید در ماهیت خود می تواند در امر پاک کردن لکه های قهوه به خوبی عمل کند.

توصیه بر این است سرکه را به همراه آب ترکیب نموده و لکه قهوه را با استفاده از حوله ای آغشته به محلول آماده شده، تمیز کرده تا زمانی که لکه به صورت کامل از بین رود.

فوم اصلاح :

 

زمانی که سعی در پیدا کردن راه حلی مناسب جهت از بین بردن لکه قهوه دارید، ممکن است اصلاً به ذهنتان خطور نکند که فوم اصلاح برای این منظور مناسب است!

اما فوم های اصلاح به دلیل دارا بودن مواد فعالی چون سورفاکتانت ها و سایر مواد پاک کننده ای که در صابون های خانگی نیز وجود دارد، می توانند در این زمینه بسیار کمک کننده باشند.

به منظور پاک کردن لکه قهوه توسط فوم اصلاح، فقط کافی است فوم را روی سطح مورد نظر مالیده و با آب شستشو شود. در صورت نیاز این عمل تا پاک شدن کامل لکه ها تکرار گردد.

خمیر دندان :

خمیر دندان ها خاصیت لکه بری دارند و این خاصیت برای از بین بردن لکه های قهوه نیز می تواند مفید باشد. فقط به خاطر داشته باشید برای این منظور باید از خمیر دندان سفید استفاده شود.

پودر بچه :

 

پودر بچه را روی محل لکه بپاشید و اجازه دهید برای چند دقیقه بماند، سپس پارچه ای مرطوب روی آن کشیده و سطح مورد نظر را تمیز کنید.

زرده تخم مرغ :

 

این ماده از بین برنده ی لکه ممکن است شما را متعجب سازد، اما بسیاری از مردم روی اثر مثبت آن در این زمینه سوگند می خورند.

یک زرده ی تخم مرغ را به خوبی هم زده و حدود 1 دقیقه با حوله ای روی لکه بکشید و در نهایت با آب شستشو دهید تا لکه کاملاً از بین رود.

صابون طبیعی :

 اگر قالبی از صابون طبیعی به همراه دارید، اطراف آن را خیس کرده و آن را روی لکه قهوه بمالید و اجازه دهید به مدت 1 ساعت استراحت کند و سپس آن را با آب بشویید.

اگر هم زمانی به علت کمبود زمان کافی ناچار شدید لباس های لکه دار شده ی خود را به خشکشویی ببرید، این را بدانید شما درباره ی اسراری که آنها به شما نمی گویند اطلاع دارید! 

جوش شیرین :

 

جوش شیرین نیز همانند خمیر دندان خاصیت لکه بری دارد و می تواند به راحتی لکه ها را از بین ببرد. در مواردی که لکه تقریبا تازه است، ترکیب آب و جوش شیرین و در لکه های کهنه تر و قدیمی تر، ترکیب جوش شیرین و مایع لباسشویی و کشیدن آن روی لکه تا زمان از بین رفتن کامل لکه می تواند بسیار موثر باشد.

 

در قالب چند نکته ی کاربردی :

  •  تا حد امکان از پخش شدن قهوه اضافی روی سطوح ریخته شده در سریع ترین زمان ممکن جلوگیری شود.
  •   استراحت دادن محل لکه شده در محلولی از آب گرم با ترکیب یک دوم قاشق چایخوری مواد شوینده ی ظرفشویی ( نه مواد شوینده لباسشویی ) و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید به مدت 15 دقیقه و استفاده از اسفنج حاوی الکل پس از شستشو ، می تواند بسیار موثر واقع شود.

اکنون که می دانید چگونه لکه های قهوه را به راحتی از هر سطوحی پاک کنید ، با خیالی آسوده فنجان قهوه ی خود را میل کنید. نوش جان!

 

 

 شما عزیزان می توانید برای مشاهده، بررسی و خرید آنلاین قهوه ساز در سایت نومان روی دکمه ی زیر کلیک کنید.

صفحه ی نوشیدنی ساز در سایت نومان 

نظرات بازدیدکنندگان