خرید ظروف کریستال و هر آنچه قبل از خرید نیاز است بدانید

خرید ظروف کریستال و هر آنچه قبل از خرید نیاز است بدانید

خرید ظروف کریستال و هر آنچه قبل از خرید نیاز است بدانید

درخشندگی، زیبایی بدون وصف و پایان ناپذیر کریستال ها از دیرباز تاکنون، باعث شده است این محصولات ارزشمند و قیمتی به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی ما انسان ها تبدیل گردند.

 قابلیت ایجاد تراش توسط دست، صیقل دادن و انجام عملیات متعددی همچون تزئینات طلاکوب بر روی کریستال ها، این دسته از محصولات را همچون الماس هایی درخشان کرده است که می توانند زیبایی بخش منزل و هر فضایی که در آن قرار داده می شوند باشند.

انواع ظروف کریستال :

امروزه شاهد دایره ی گسترده ای از انواع ظروف کریستالی هستیم که گروهی از آنها عمدتاً به عنوان ظروف سرو و پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرند و دسته ای دیگر که با ظرافت و دقت بسیار بیشتری توسط دست هنرمندان متخصص در این زمینه تولید شده اند و دارای تزئینات ویژه ای همچون طلاکوب، انواع آبکاری و برجسته کاری می باشند، اغلب به صورت اقلام دکوری، جهت جلوه بخشیدن به دکور منازل و فضاهای لوکس کاربرد دارند. این اقلام به شکل های متنوعی چون : میوه خوری، آجیل خوری، شکلات خوری، شیرینی خوری، جام و لیوان، کشکول، پیاله و پیش دستی و سایر اقلام دیگر مشاهده می گردند.

تفاوت شیشه یا بلور با کریستال 24 درصد :

به طور کلی، کریستال ها زیر مجموعه ای از شیشه ها محسوب می شوند. این بدین معنی است که تمامی کریستال ها نوعی شیشه هستند. حال تفاوت شیشه ی معمولی با کریستال در چیست؟ شیشه هایی که به میزان حداقل 24 درصد از وزن کل خود حاوی اکسید سرب یا "PBO" باشند، کریستال نامیده می شوند. این درصد در بین کریستال ها بین 18 تا 40 درصد متغیر می باشد.

طبق نظریه ای که اتحادیه اروپا در خصوص نام گذاری محصولات کریستالی بیان داشته است، فقط محصولاتی که حداقل به میزان 24 درصد اکسید سرب را دارا باشند، تحت عنوان کریستال نامیده می شوند و در این میان، محصولاتی که دارای درصد پایین تری از اکسید سرب باشند یا حاوی ترکیبی از اکسید فلزات دیگر باشند، کریستال به شمار نمی روند و به عنوان کریستالین یا شیشه کریستال محسوب می شوند.

تشخیص کریستال از شیشه  :

  • کریستال 24 درصد به دلیل وجود سرب نسبت به ظروف مشابه کریستالین و بلور سنگین تر هستند.
  • کریستال ها در اثر ضربه صدایی زنگ دار و بم ایجاد می کنند که به نسبت دیگر شیشه ها مدت طولانی تری طنین انداز است، در صورتی که صدای ایجاد شده از ضربه روی بلور و کریستالین صدایی تیز و کوتاه و بدون پژواک است.
  • یکی از بهترین راه ها، ملاحظه ی دقیق کریستال زیر نور و بررسی شفافیت و درخشش آن می باشد. کریستال در مقابل نور بسیار شفاف است و به راحتی آن سمت ظرف هم دیده می شود اما بلور و شیشه کدر و مات هستند.

روش قدیمی و محبوب تلنگر زدن بر روی کریستال :

کریستال ها در هنگام ضربه زدن، برخلاف شیشه های معمولی، صدای زنگ مانندی از خود تولید می کنند و به همین خاطر عده زیادی از مصرف کننده ها همچنان جهت تشخیص کریستال های ارزشمند نسبت به شیشه های معمولی و ارزان قیمت، این روش را مورد استفاده قرار می دهند.

اگرشما هم طرفدار ظروف کریستالی زیبا و لوکس برای منزل خود هستید می توانید با کلیک بر روی لینک زیر به صورت آنلاین نسبت خرید زیباترین محصولات کریستالی از مجموعه نومان اقدام کنید.

مجموعه ای بی نظیر از کریستال های 24 درصد

نظرات بازدیدکنندگان