رنگ یا کاغذ دیواری ؟

رنگ یا کاغذ دیواری ؟

رنگ یا کاغذ دیواری ؟

یکی از دو راهی ها در دکوراسیون داخلی انتخاب بین رنگ و کاغذ دیواری است. اگر شما هم در این دو راهی مانده اید به موارد زیر توجه کنید :

هزینه

انتخاب رنگ معمولا هزینه ی کمتری دارد، به همین دلیل پر طرفدارتر است. به خصوص برای کسانی که دکوراسیون خانه را زود به زود تغییر می دهند، رنگ انتخاب به صرفه تری است.

ماندگاری

کاغذ دیواری با رطوبت میانه خوبی ندارد. در خانه هایی که رطوبت شدید است استفاده از کاغذ دیواری پیشنهاد نمی شود.

مناطقی که باران زیاد می بارد و رطوبت حتما راهی به خانه پیدا می کند، ممکن است از کیفیت کاغذ دیواری شما بکاهد. رنگ نیز با تابش آفتاب ممکن است رنگ ببازد. در انتخاب هرکدام باید به آب و هوای محل زندگیتان نیز توجه کنید.

خانه بزرگ / خانه کوچک

کاغذ دیواری برای خانه های کوچک مناسب نیست، خصوصا کاغذ دیواری با طرح های شلوغ! طرح های درشت و شلوغ در هر بخش از دکوراسیون خانه (مبل، پرده، دیوار و ...) خانه های کوچک را کوچک تر نشان می دهد.

اما اگر خانه بزرگی دارید دیوارهای اصلی را کاغذ دیواری کنید تا فضای خانه گرم تر به نظر برسد. همچنین دیوار های ورودی و راهرو های خانه جای مناسبی برای کاغذ دیواری است. اگر به تابلوها علاقه زیادی ندارید، کاغذ دیواری های شلوغ نصب کنید.

نور

کاغذ دیواری نور خانه را کمتر می کند. استفاده از رنگ روغن یا اکریلیک برای خانه هایی که کم نور هستند انتخاب بهتری است. البته با انتخاب کاغذ دیواری رنگ روشن هم می توانید تا حدودی نور فضا را حفظ کنید.

راحتی اجرا

اجرای درست هیچ کدام آسان تر نیست اما کاغذ دیواری سریعتر است! اگر می خواهید سریع تر نقل مکان کنید یا زمانی برای رنگ کردن و خشک شدن آن ندارید، بدون شک کاغذ دیواری انتخاب بهتری است. علاوه بر این کاغذ دیواری کثیف کاری ندارد. بدون اینکه نیاز باشد همه جا را تخلیه کنید طی چند ساعت کار به اتمام می رسد.

پوشش

رنگ عیوبی مانند ترک را از بین نمی برد. به جای ساعت ها لایه زدن روی دیوار با یک لایه کاغذ دیواری ترک را کامل بپوشانید.

تنوع

رنگ برای کسانی که ساده پسند هستند انتخاب خوبی است. اما تنوع بی اندازه کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ هایی گوناگون غیرقابل انکار است. کاغذ دیواری برای هر سلیقه یک ورق رو می کند! چه ساده پسند باشید و چه طرح های شلوغ و چشمگیر بخواهید می توانید با کاغذ دیواری به آن چه می خواهید برسید.

با این اوصاف شما در این دو راهی به کدام سو می روید؟ به مسیر رنگ ها یا مسیر کاغذ دیواری ها؟

نظرات بازدیدکنندگان