سبک ماندگار کلاسیک در طراحی دکوراسیون منزل

سبک ماندگار کلاسیک در طراحی دکوراسیون منزل

سبک ماندگار کلاسیک در طراحی دکوراسیون منزل

در عصری که دکوراسیون منازل به سمت سادگی و مدرنیته می روند، دکور کلاسیک همچنان محبوبیت خود را در بالاترین جایگاه و ارزشمندی حفظ نموده است. دکوراسیون سبک کلاسیک، علاوه بر حفظ خاطرات گذشته در محیط خانه، گرما بخش لحظات تان است و یکی از اصیل ترین، سلطنتی ترین و خاص ترین سبک دکوراسیون در جهان به شمار می رود.

دکوراسیون کلاسیک در معماری داخلی، سبکی بسیار لوکس، پر از ظرافت و با رعایت جزئی ترین نکات است که هیچوقت دمده نشده و از زیبایی و ارزش آن کاسته نمی گردد و این امر یکی از مزیت های این سبک دوست داشتنی به شمار می آید. از دیگر ویژگی های این سبک، استفاده از عناصر طبیعی و با اصالتی چون چوب می باشد، که حس زندگی و طراوت را به جسم و روح القا می کند.

رنگ های گرم و ملایمی نظیر صورتی کهنه، کرم، سبز کم رنگ آنتیک با طرح های گل دار یا خطوط ظریف که با نظمی خاص در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و عموما با روکش های طلایی و خیره کننده تزیین شده اند، حس سلطنتی این سبک را به بهترین شکل ممکن به نمایش می گذارد.

سبک کلاسیک، اهمیت خاصی برای جزئیات قائل شده است، هریک از وسایل، فضا و جایگاه منحصر به خود را دارد، به همین منظور استفاده از وسایلی مثل بوفه ، آینه و کنسول ، میز تلفن ، میز تلویزیون و وسایل دکوراتیو هماهنگ با این سبک، جلوه خیره کننده ای به منزل می بخشد.

در ادامه به نقش و کاربرد وسایل مورد نیاز در یک دکوراسیون کلاسیک و لوکس می پردازیم :

بوفه :

اصولا افرادی که طرفدار سبک کلاسیک هستند، اشیا لوکس و گرانبهای زیادی دارند. بوفه یا کمدی ساخته شده از ترکیب چوب، صفحه هایی از جنس سنگ های زینتی ارزنده، انواع برنزهای ظریف و نقاشی های خیره کننده ی ترسیم شده توسط دست هنرمندان، می تواند به تنهایی جلوه بخش فضای محیط باشد و همچنین بهترین گزینه برای نگهداری و به نمایش گذاشتن اشیا گرانقدر در منزل نیز محسوب می شود.

آینه و کنسول و ویترین :

این اقلام به قدری جلوه بخش دکور اتاق نشیمن و حال و پذیرایی هستند که می توانند به نقطه مرکزی فضا تبدیل شوند. علاوه بر زیبایی تنهایی این دو محصول چوبی، می توان از آنها برای قرار دادن اشیای تزیینی خاصی چون انواع شمعدان، قاب عکس، کریستال های زینتی، گلدان و سایر اقلام دکوراتیو استفاده کرد.

انواع میز :

امروزه دایره ی تنوع میزها به حدی گسترده شده است که بیان و معرفی تمامی آنها در این مقاله کمی زمان بر می باشد. انواع میزها شامل : میز ناهارخوری، میز تلویزیون، میز تلفن، میز عسلی، میز تحریر، میز جلو مبلی، میز قهوه و خاطره، میز گرد، میز شطرنج، انواع گل میز و ... که ما در اینجا سعی داریم به توضیح در باب تنها چند مورد از انواع آنها بپردازیم.

میز تلویزیون :

میز تلویزیون جز عناصر جدایی ناپذیر از دکور اتاق نشیمن محسوب می شود، زیرا در در کانون توجه قرار گرفته و فضای زیادی را به خود اختصاص می دهد، پس در انتخاب آن باید تمامی عناصر زیبایی و ظرافت سبک کلاسیک را در نظر بگیریم.

میز تلفن :

وسیله ای کوچک و در عین حال زیبایی بخش دکوراسیون است. میز تلفن یکی از پرکاربرد ترین تزئینات ممکن است، می توان از آن به عنوان میزی جهت قرار دادن تلفن، انواع مجسمه، گلدان و ... استفاده نمود و کشوی آن نیز برای مرتب سازی وسایل ریز کاربرد دارد.

دیگر وسایل دکوراتیو :

کریستال های طلاکوب  و دو پوست رنگی ، ساعت و شمعدان ، آباژور، گلدان های لوکس  و آنتیک از وسایل جانبی ولی مکمل و جلوه بخش سبک دکوراسیون کلاسیک به شمار می روند.

مجموعه نومان با ساخت و گردآوری محصولاتی آنتیک تولید شده از چوب با طراحی خاص در سبک کلاسیک که تماما کار دست هنرمندان این مجموعه است سعی دارد به شما در انتخاب بهترین ها کمک کند.

برای مشاهده محصولات زیبای این مجموعه می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :

انواع اقلام چوبی تولیدی مجموعه نومان

نظرات بازدیدکنندگان