نکاتی ناگفته درباره ظروف کریستال

نکاتی ناگفته درباره ظروف کریستال

نکاتی ناگفته درباره ظروف کریستال

همانطور که در مقاله ی پیشین به تفسیر اشاره کردیم، تمامی کریستال ها در واقع نوعی شیشه محسوب می گردند و وجه تمایزشان نسبت به شیشه، دارا بودن اکسید سرب یا  PBO به میزان حداقل 24 درصد از وزن کل شان می باشد.

آیا حک روی ظروف کریستال ملاکی بر اصل بودن یا نبودن آنها می باشد؟

با وجود اینکه بسیاری از ظروف کریستال اصل دارای حک برند از جانب کمپانی معتبر سازنده شان می باشند، اما این موضوع، ملاک و استناد محکمی دلیل بر اصل بودن آن کریستال نیست. زیرا حک کردن بر روی ظروف کریستال پیچیدگی بسیاری ندارد و حک کردن هر نامی روی آنها امکان پذیر است. به شما پیشنهاد می کنیم در خرید ظروف کریستال :

  • از فروشگاه معتبری که نسبت به آن شناخت دارید خرید کنید.
  • به مطالعه ی  مقاله ی پیشین  در سایت در رابطه با روش های تشخیص کریستال از بلور بپردازید.
  • بررسی ظاهری دقیق از نظر شفافیت و ظرافت کریستال نیز بسیار کمک کننده می باشد.
  • با ضربه زدن بر روی کریستال و گوش دادن به صدای زنگ مانند آن نیز می توانید از خلوص کریستال آگاهی پیدا کنید.

مزایای وجود سرب در کریستال

افزودن اکسید سرب به شیشه دارای چندین پیامد مثبت می باشد :

باعث پدید آوردن کریستال هایی از نظر ظاهری بسیار جذاب، شفاف و مطلوب برای استفاده در دکور می شود. زیبایی بصری و درخشش کریستال ها تماما به درصد بالای سرب به کار رفته در ساختار آن باز می گردد و دارای ارتباطی مستقیم با آن است.

باعث افزایش بازتاب و شکست نور می گردد که اثر مثبت این موضوع را به وضوح می توان با نگاه کردن به کریستال ها و ملاحظه درخشندگی و تلالو بی نظیرشان درک کرد. جالب است بدانید شیشه ی معمولی دارای بازتاب و شکست نوری با عدد 1.5 می باشد، این در حالی است که افزودن اکسید سرب به شیشه، باعث افزایش عدد شکست و بازتاب نور به 1.7 الی 1.8 می گردد و همین امر سبب می شود تا درخشش محصولات کریستالی دو چندان گردد.

از نظر فنی افزودن سرب به شیشه، باعث کاهش دمای حین انجام فرآیند و همچنین کاهش ویسکوزیته کریستال می شود. این امر چه مزیتی دارد؟ باعث می گردد حالت نرم شدگی و مذاب شدن در دمای کمتری رخ دهد و به همین سبب، امکان انجام فعالیت های متداول بر روی کریستال از قبیل فرم دهی، ایجاد تراش، آبکاری و ... بسیار راحت تر صورت گیرد.

تراش های روی شیشه معمولی به صورت صاف و تیز است و هیچ گونه قوسی در آنها وجود ندارد، ولی تراش های کریستال بسیار ظریف، گرد و جلا داده شده هستند.

اثرات استفاده از کریستال بر سلامتی

وجود سرب علاوه بر تاثیرات مثبت فراوانی که در کریستال ها دارد، اگر وارد مواد غذایی مصرفی ما گردد می تواند کمی مشکل ساز شود. به همین خاطر کاربرد اقلام کریستالی چون فنجان و لیوان جهت استفاده روزمره و نگهداری طولانی مدت ماده غذایی درونشان توصیه نمی گردد و به منظور اطمینان بیشتر، بهتر است از سرو نوشیدنی هایی مثل نوشابه (که حاوی مواد اسیدی هستند) و نوشیدنی های داغ در ظروف کریستالی خودداری کنیم. البته از آنجایی که در اکثر مواقع، مواد خشک درون ظروف کریستالی سرو می شود، استفاده از آنها خطری برای سلامتی انسان ندارد.

جابجایی و نگهداری

عموم مردم بر این باورند که ظروف کریستالی از ظروف شیشه ای مقاوم تر هستند، این تصور غلط به دلیل سنگین بودن کریستال ها به وجود آمده است. به دلیل ظرافت کریستال ها در هنگام جابجایی آنها باید بسیار دقیق بود. در ادامه به چند نکته برای حمل ظرف های کریستالی اشاره می کنیم.

ظروف کریستال را در ویترین و یا هنگام نظافت با فاصله از هم قرار دهید تا امکان برخورد آنها به هم و لب پر شدنشان را کاهش دهید، قبل از جابجایی فضای مناسب برای قرار دادن ظرف روی سطح را ایجاد کنید. هنگام جابجایی لوازم 2 تکه کریستالی مثل شمعدان  و آباژور یا ظرف های  پایه دار  با یک دست پایه و با دست دیگر قسمت بالایی آن را نگه دارید. بهتر است با پارچه هایی لطیف و بدون پرز روی سطح آنها را تمیز کنید و از اسکاچ و سیم ظرفشویی جهت تمیز کردنشان جدا پرهیز کنید، زیرا باعث به وجود آمدن خطوط ریز روی کریستال می شود.

همچنین تفاوت دمایی بالا باعث ترک خوردن ظروف کریستالی می شود به همین دلیل توصیه می شود آنها را در کنار حرارت بالا یا جای بسیار سرد قرار ندهید و از گذاشتن آنها در مایکروفر و فر جدا خودداری کنید.

نحوه ی شستشوی این ظروف نیز تاثیر زیادی در طول عمر و سلامت آنها دارد.

برای آشنایی با نحوه ی صحیح شستشوی کریستال ها و انواع کریستال موجود در سایت ما، مطالعه بلاگ زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

مطالعه بلاگ نحوه شستشوی کریستال

انواع کریستال بوهمیا

نظرات بازدیدکنندگان