چگونه اتاق خوابمان را زیبا و متفاوت کنیم؟ بخش اول

چگونه اتاق خوابمان را زیبا و متفاوت کنیم؟ بخش اول

چگونه اتاق خوابمان را زیبا و متفاوت کنیم؟ بخش اول

اتاق خواب مهم ترین قسمت خانه برای استراحت و رسیدن به آرامش است. بسیاری از ما زمان زیادی را در طول روز برای مطالعه کردن، نوشتن، خواندن و همچنین استراحت در اتاق خوابمان صرف می کنیم. بنابراین بهتر است چیدمان اتاق را طوری انجام دهیم که به همه ی این اهداف برسیم و از وقت صرف کردن در اتاقمان لذت بیشتری ببریم. برای داشتن زیباترین و بهترین دکوراسیون ها با کمی خلاقیت می توان تغییرات زیادی ایجاد کرد. در همین راستا ما در این مقاله لیستی از بهترین ایده ها و دستورالعمل ها را برای داشتن اتاق خوابی زیبا و آرامش بخش تهیه کرده ایم.

دیوار را دریابید!

دیوارها نقش مهمی در جلوه و زیبایی اتاق دارند چرا که هر طرف را نگاه کنید دیوار است! یک دیوار خالی را با چندین و چند راه حل گوناگون می توان به یک دیوار زیبا تبدیل کرد.

  • استفاده از اثر هنری 

یک تابلوی زیبا بهترین گزینه است. به همین منظور می توانید با استفاده از تابلوهای زیبا و با هماهنگ کردن رنگ ها با وسایل اتاق ترکیبی زیبا بیافرینید.

  • از عکس استفاده کنید.

برای اینکه فضای خالی دیوار اتاقتان را از سادگی خارج کنید می توانید از عکس های شخصی و کسانی که دوستشان دارید یا حتی عکس های قدیمی خانوادگی استفاده کنید.

گوشه ی دنجی بسازید!

گوشه ای متفاوت از سایر نقاط اتاق خلق کنید؛ می توانید برای خودتان جای نشستن مخصوص مطالعه درست کنید و یا یک بخش کوچک از اتاق را با استفاده از وسایل و دکوری های زیبا به کانون توجه تبدیل کنید و روی زیبایی کل اتاق تاثیر بگذارید.

به سایزها توجه داشته باشید!

برای انتخاب وسایل به سایزها توجه کنید. برای مثال اگر اتاق کوچکی دارید از آباژور بزرگ استفاده نکنید زیرا فضا را کوچک تر جلوه می دهد.

استفاده از کوسن

شما می توانید با استفاده از بالش هایی در سایزهای بزرگ و کوچک در طرح ها و رنگهای متنوع ترکیبی زیبا بسازید و روی تخت و یا صندلی خود قرار دهید.

چراغ خواب

استفاده از چراغ خواب های دیواری باعث صرفه جویی در فضا می شود. با استفاده از یک چراغ خواب شیک می توانید زیبایی خاصی به اتاق ببخشید. یک لامپ پرنور در آن قرار دهید تا برای کارهایی مثل مطالعه ی قبل خواب مناسب باشد. یا می توانید با آویزان کردن سیم چراغ یا ریسه های رنگی کنار تخت لذت بیشتری از مطالعه و امور خود ببرید.

این مقاله ادامه دارد...

جهت مطالعه ادامه مطلب اینجا کلیک نمایید.

نظرات بازدیدکنندگان